http://www.patogh2000.org/

www.patogh2000.org @ پاتوق جوانان ایرانی @ - تجاوز جنسی و آمار تجاوز در ایران

مطالب بدرد بخور برای جوانان - آموزش کمان- پاتوق 2000

سلام به همه جوانان پاتوق

به تازگی خبرهای جنجالی از تجاوز در ایران منتشر شد که بازتاب های متفاوتی داشته از جمله در کاشمر، اصفهان و گلستان

در این پست می خواهیم نگاهی بیندازیم به  آمارهای تجاوز در کشورهای مختلف و مقایسه کنیم با آمار تجاوز در ایران.

ابتدا برای مقدمه درباره تجاوز توضیحاتی بدیم:

تجاوز جنسی به معنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون رضایت اوست. تجاوز جنسی در حقیقت تنها یک حمله فیزیکی و جنسی نیست؛ بلکه در عین حال حمله معنوی و حمله به شأن انسان است که در آن قربانی از حق خود محروم می‌گردد. این خشونت، هرچند همیشه قتل را به همراه نداشته باشد، عموماً تهدید به قتل را به همراه دارد.

در تجاوز، لزومی ندارد که آلت تناسلی مرد در بدن زن وارد شود و جریان با وقوع انزال به پایان برده شود؛ بنابراین وجود پرده بکارت برای رد تجاوز کافی نیست.

بیشتر زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند مخصوصا در ایران از گزارش این واقعه خودداری میکنند دلایل زیادی هم دارند خیلی از اونها برای حفظ آبرو به کسی چیزی نمی گویند یا میخواهند این واقعه رو از ذهن خود بیرون کنند و بخاطر بازجویی های پلیس و معاینات اهانت آمیز پزشکی و همچنین روند طولانی پرونده ترجیح میدهند بار روانی سنگین آن را خود تحمل کنند.

کسانی که مورد تجاوز قرار میگیرند بیشتر از صدمه جسمی آسیب روانی و شخصیتی هست که به آنها وارد میشه که گاهی از شدت این فشارها دست به خودکشی میزنند از جمله این فشارها میتوان به زوال شخصیت و خاطرات سخت بخشهایی از تجاوز که به ذهن قربانی میاد و کابوسها و... اشاره کرد.

نقاشی که ملاحظه می کنید مربوط است به تجاوز به لوکرشیا (تجاوز جنسی به لوکریشا توسط پسر پادشاه روم، نقطه شروع از اتفاقاتی بود که منجر به سقوط حکومت پادشاهی و تشکیل اولین جمهوری روم شد.) لوکریشا که از اشراف‌زاده‌گان رومی بود، پس از مورد تجاوز قرارگرفتن، اقدام به خودکشی کرد. در طول تاریخ، ماجرای تجاوز و خودکشی لوکریشا مورد توجه بسیاری از نویسندگان، تندیس‌گران و نقاشان قرار گرفت.

آمار تجاوز در ایران و کشورهای مختلف جهان

آمارهای تجاوز در کشورهای مختلف به صورت تعداد تجاوز به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت کشور اعلام میشود که نهادهای دولتی و خصوصی این آمار رو بررسی و اعلام میکنند اما متاسفانه در کشور ما بخاطر مسائلی نامشخص آمار تایید شده ای از نهادهایی مثل پلیس آگاهی گزارش نمیشود.

آمارهایی که در این پست پاتوق جوانان اعلام میکنیم درباره تجاوز در ایران تایید شده نهادهای دولتی در ایران نیست.

آمارها نشان میدهد که به ازای هر 100 هزار نفر در ایران 200 تا 300 تجاوز به عنف صورت میگیرد که منابع غیر رسمی دیگر(پزشکی قانونی و قضات کشور)  این آمار رو بیشتر از این میدانند.

در سال 2001 اطلاعات پلیس بین الملل در کتاب مبانی جامعه شناسی آماری از تجاوز در کشورهای مختلف ارائه کرد که چند تا از این آمارها جالبه . به ترتیب بیشترین تجاوز:

کشور آفریقای جنوبی 121 تجاوز به ازای هر صد هزار نفر

کانادا 88 تجاوز

ایتالیا 65 تجاوز

ایالات متحده آمریکا 32 تجاوز

انگلستان 17 تجاوز

فرانسه 16 تجاوز

آلمان 10 تجاوز

روسیه 6 تجاوز

سوئیس 6 تجاوز

جمهوری چک 5 تجاوز

کره جنوبی 4 تجاوز

اسپانیا 3 تجاوز

ژاپن 2 تجاوز

آمارهای بالا به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت کشور بوده است.

جدول ۴۰ پرونده دردناک تجاوز در همین سال ۸۹

آمار تجاوز

 

به نظر شما آمار واقعی تجاوز در ایران چه تعداد است و چرا آمار تجاوز در کشور ما که یک کشور اسلامی است انقدر بالاست؟؟؟ 


مطالب دیگر:  راز زیبایی احمدی نژاد در سال ۹۰   - 

  باورهای غلط درباره کروات بستن(چرا کراوات بد است)

مطالب داغ وبلاگ:

خطرها و هشدارهای استفاده از فیلترشکن و vpn (وی پی ان)

زیباترین عکس های عروسی نوه ملکه انگلیس

دنیای رابطه زن و مرد و رازهای زنان

عکسهای جدید دونفره بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل   

 -  فارسی وان خوب است یا بد

 


کلمات کلیدی: تجاوز به عنف - آمار تجاوز به عنف - تجاوز جنسی در ایران - آمار واقعی تجاوز جنسی - تجاوز جنسی در ایران چقدر است - تعداد تجاوز در ایران - آمار تجاوز در جهان - آمار تجاوز در آمریکا و اروپا - آمار تجاوز جنسی در ایران - علت تجاوز جنسی - بیشترین تجاوز جنسی در ایران
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ تیر۱۳۹۰ساعت   توسط وحید   |